X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

روزنامه اتفاقیه ، حکیم ارد بزرگ ، شیروان

روزنامه اتفاقیه - سه شنبه 30 دیماه - 1393

حکیم ارد بزرگ :

تاریخ ، سراسر فرازها و نشیب هاست ، نیاکان ما روزی گردن فراز بوده اند و روزی در آرزوی رسیدن به آن ... آنچه ما از آنها آموخته ایم فرهنگ پاک مهر و مهربانی است . فرهنگ را نمی توان ناگهان دگرگون ساخت و نمی توان آن را نادیده گرفت . مردم شهر شیروان با وجود ریشه های زبانی گوناگون ، همواره با فرهنگ مهر و دوستی ، به یکدیگر نزدیکتر شده اند . نگاه مردم شیروان فرا و بزرگ منشانه است ، در دل تاریخ ، دلاورانه برای حفظ میهن رشادتها از خود نشان داده اند و نمونه بارز آن ، وجود بیشترین جانباز در بین همه شهرهای کشورمان به نسبت جمعیت ، در شهر شیروان است ، این خود گویای وجود مردمی با شرف ، دلاور و پاکباخته است که باید این خوی با ارزش را ستود .
این نخستین نوشته "ارد" برای مردم سرزمین اجدادی اش است . واژه هایی که در پشت سد احساسم بی تابی می کنند ، جاری سازی احساس و شور عشق به همشهریان عزیزم در شیروان ، آنهم از شهر کرج و 1000 کیلومتر دورتر از شما برایم چندان ساده نیست . این مقدمه کوتاه را از این رو یادآوری نمودم که بگویم  "ارد" شیروان را یک شهر ساده و ایستا نمی بیند . چندی پیش در تماسی تلفنی با یکی از دوستان فرهیخته ام یادآور شدم که اگر قرار بر جابجایی پایتخت ایران باشد ، شایسته ترین شهر برای پایتختی بی شک "شیـــــروان" است . شهری که همواره نگین مهر و دوستی اقوام گوناگون بوده است شهری که دارای تمدن و قدمتی هفت هزار ساله است .  شهری که دارای پتانسیل انسانی و نسل تحصیل کرده بسیار خوبی است ضریب هوشی بسیار بالای جوانان شیروان که در آزمونهای گوناگون دانشگاههای کشورمان به روشنی دیده می شود ، وجود اساتید برجسته ادب و هنر ، وجود نوابغی خردمند در عالم سیاست کشور  ، از ریاست کمیسیون اجتماعی مجلس گرفته تا وزارت کشور ، شهری که دارای شرایط زیست محیطی مناسب و دشت وسیع و زیباست ، همه و همه به ما می گوید شیروان در آستانه یک فرصت تاریخی قرار گرفته است ، پس باید با نگاه ارزشمندی به آن نگریسته شود .
هر کدام از ما در هر کجا که هستیم باید تمام توان خود را به کار ببندیم تا نام ((شیروان)) بیش از پیش به بزرگی و نیکی یاد شود . پیشتر هم گفته ام شیروان را با دیگر شهرهای کشورمان مقایسه نکنید ، شیروان باید الگویی جهانی باشد . پس جهانی فکر کنیم و منطقه ایی عمل کنیم .
خبرنگاران ما باید بدنبال اخبار امیدوار کننده ، روحیه آفرین و تشویق آمیز از شیروان باشند . باغداران ، کشاورزان ، صنعتگران و کارآفرینان ما باید افق دید و هدفشان ، کسب بخشی از تجارت جهانی با محصولات و تولیداتشان باشد .  
"ارد" بر این باور است که دوران پویش ، رشد و بالندگی شهر شیروان فرا رسیده است و این مهم ، با خودباوری و تکیه بر داشته هایمان قابل دستیابی است .

 

 

 + از آقای جواد حشمتی (روزنامه نگار) شهرمان برای نزدیک کردن افکار عمومی مردم شیروان با حکیم ارد بزرگ فیلسوف و افتخار  شهرمان تشکر و قدردانی نمود .

 

 

نظرات کاربران درباره این پست :

 

 ف محمودیان
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳
(((((((((اگر قرار بر جابجای پایتخت ایران باشد ، شایسته ترین شهر برای پایتختی ایران بی شک "شیـــــروان" است .)))))))
برای همین ما شیروانی ها عااااااااشق حکیم بزرگ شهرمان هستیم دوستت داریم حکیم محبوب ما

پاسخ: دوستت داریم حکیـــــــــــــــــــــــــــــــم


سارا آشوری
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳
حکیم بزرگ
با وجود شما
همین الان هم شیروان پایتخت دلهاست
دوستتون داریم
صدو پنجاه و پنج هزار تقدیم به شما


نادر
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳
وقتی نوشته های فیلسوف بین المللی شهرمان را می خوانم خیلی انرژی می گیرم
زنده و پاینده باشی ای مرد بزرگ


منوچهر نبی زاده
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۳
درود برحکیم و بر این همت سترگ او که گاهی چون سروی بلند گاه چون باغی قشنگ با چشمه ای زلال برای سیراب نمودن اندیشه های جوانان وطن رخ می نماید.

پاسخ: آقای نبی زاده متشکرم از این که با نظرات خوبتون شیران شیروان را همراهی می کنید


ایلیا
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳
یکی از فرازهای بسیار مهم سخنان حکیم ، بخش زیر بود :
« هر کدام از ما در هر کجا که هستیم باید تمام توان خود را به کار ببندیم تا نام ((شیروان)) بیش از پیش به بزرگی و نیکی یاد شود . پیشتر هم گفته ام شیروان را با دیگر شهرهای کشورمان مقایسه نکنید ، شیروان باید الگویی جهانی باشد .»

 


برچسب‌ها: پیام حکیم ارد بزرگ به مردم شیروان, روزنامه اتفاقیه, جواد حشمتی شیروان, حکیم ارد بزرگ, جواد حشمتی


بخش نظرات لینک زیر :
http://shirane-shirvan.blogfa.com/post/63

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد