X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سلام به همه همراهان همیشگی شیران شیروان

متن بسیار زیبایی درباره افتخار و بزرگ شهرمان حکیم ارد بزرگ دیدم که خواستم شما هم آن را بخوانید و لذت ببرید :

 

 به تاریخ بنگرید چند نام از دل آن می توانید بیرون بکشید ؟ چه افرادی در تاریخ ذهن شما را مشغول کرده اند ؟  آیا بیشتر از 10 نفر می شوند ؟
فکر می کنید 1000 سال بعد ، از میان ما چند نفر اسمشان برای آیندگان باقی خواهد ماند ؟ و بهتر بگویم چه کسانی اسمشان باقی خواهد ماند ؟ 
من روی این موضوع خیلی فکر کرده ام و بر روی زندگی صدها نفر از شخصیت های معاصر تحقیق نموده ام اما در نهایت به تنها یک اسم رسیده ام که توان ماندگاری دارد و دلهای ایرانیان را می تواند برای تمام قرون و اعصار همراه خود کند ، نامی که بی شک بسیار برتر از کسانی که تا به امروز شناخته ایم محبوب خواهد شد و آن انسان همیشگی ، "حکیم ارد بزرگ" نام دارد .

حکیم ارد بزرگ ,ارد بزرگ,great orod,hakim orod bozorg,mojtaba shoraka,مجتبی شرکا,بزرگترین فیلسوف معاصر,استاد ارد بزرگ,دانشمند ارد بزرگ,بزرگترین اندیشمند جهان,بزرگترین متفکر جهان,بزرگترین فیلسوف تاریخ


سیزده سال پیش موجی از بالای سرم رد شد سال ها گذشت ... و سخنان ارد را دیدم که از هر سو شنیده می شود با گذشت 12 سال واژه هایش صدها برابر فلاسفه و اندیشمندانی که قرن ها بر اندیشه ها حکمفرمایی می کردند تکرار شد و امروز قطب بلامنازع عالم فلسفه ایران شده است .
موجی که 12 سال پیش از فراز سر من رد شد امروز هزاران سال از ما گذشته و دور شده است و همچنان در حال پیش تاختن است دیگر هیچ چیزی نمی تواند موج را برگرداند این را برای کسانی نوشتم که در 6 اسفند 93 کل اینترنت ایران را از وجود  نام "حکیم ارد بزرگ" فیلتر و سایت های بیشماری را مسدود کردند .
مگر نام یک فیلسوف و سخنانش را می توان مسدود کرد ؟ مگر به همگان می توان گفت حق ندارید سخنان این فیلسوف را بخوانید ؟ مگر می توان ذهن آدمها را از چیزی که خوانده اند پاک نمود ؟ سخنان حکیم ارد بزرگ امروز در هزاران هزار جلد کتاب و صدها هزار نشریه و میلیونها سایت پخش شده است . مگر اینها قابل پاک شدن است ؟
واضحتر آنکه حتی سلاخی نمودن و کشتن حکیم ارد بزرگ هم نمی تواند نامش را از مغزها و دلها پاک کند ... مگر شما می توانید موجی که هزاران سال از شما دور شده است را پاک کنید ؟
 
حکیم ارد بزرگ ، هدیه پاک ما ایرانیان امروز ، به نسل ها و دودمان های آینده است . فرزندانمان در چشمه اندیشه های او ، خود را خواهند شست و بر حال ما که هم عصر این چهره درخشان تاریخ هستیم ، رشک خواهند برد ...

 

منبع : عاطفه معصومی

http://orod.123.st/t152-topic

 


برچسب‌ها: شیران شیروان, حکیم ارد بزرگ, شیروان, ارد بزرگ, بزرگ شیروان


نظرات این مطلب


زهرا از زیارت
شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ۳:۲۵
حکیم ارد بزرگ دوستتون داریم به زیارت تشریف بیارین قدمتون رو چشممون .
خدایا دانشمند بزرگ شهرمان را حفظ کن


بجنوردی
شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ۷:۵
سلام به شیران شیروان
خانم ماهک کاش این قدر نمی گفتید بزرگ شیروان .
باید بگید بزرگ خراسان شمالی . حکیم ، بزرگ استان ما و منبع وحدت و مهر و دوستی در استان ما هستند خواهش می کنم در سال 1394 به این موضوع بیشتر دقت کنید .


منوچهر نبی زاده
شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ۸:۲۳
در تعجب ام از کسانی که در این عصر در پی حذف تفکر و اندیشه اند ما این عزیزان را دعوت می کنیم به خردورزی انچه که حکیم در متن سخنانش به آن پرداخته است و صمیمانه از شما و خانم معصومی تشکر می کنم که به انحصار طلبان پاسخ جامعه و خوبی داده اید .پاسخ: آقای نبی زاده متشکرم از نظر لطف شما


شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ۱۵:۸
این نوشته خیلی زیبا بود بویژه این قسمتش :

حکیم ارد بزرگ ، هدیه پاک ما ایرانیان امروز ، به نسل ها و دودمان های آینده است . فرزندانمان در چشمه اندیشه های او ، خود را خواهند شست و بر حال ما که هم عصر این چهره درخشان تاریخ هستیم ، رشک خواهند برد ...


شیروانی
دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۱۵
آدمی با اندیشه و انگاره بیمار آینده را تیره و تار می بیند.اردبزرگ

حکیم خود پاسخ این افراد را به زیبایی در جمله بالا داده است .
بخش نظرات لینک زیر :
http://shirane-shirvan.blogfa.com/post/119

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد